Cviky na hubnutí břicha: Známe 5 nejlepších

Tuk na břiše není jen estetickým problémem, ale i tím zdravotním. Všichni totiž víme, že tuk v břišní dutině obaluje vnitřní orgány a může způsobovat řadu komplikací. Je proto v našem vlastním zájmu, aby bylo naše břicho co nejmenší. Jak to ale udělat?

I když se nás o tom snaží všichni přesvědčit, tuk není náš nepřítel. Kromě toho, že bývá důležitý pro normální hormonální činnost je zdrojem energie a má termoregulační schopnosti. Hodně ale záleží na tom, kolik a kde tělesného tuku máme

I když tukové polštáře na stehnech vypadají nepěkně, z hlediska zdraví nejsou tak nebezpečné jako je to v případě tuku na břiše. V tomto ohledu platí, že čím méně tuku na břiše máte, tím je to pro vaše tělo lepší.

Co když ale proces přibírání na břiše trval několik let? Dá se nějak zvrátit? A pokud ano, existuje nějaké cvičení na břicho, které by na něj mohlo platit?

hubnutí břicha

Jak na rychlé hubnutí břicha?

Co se týče tuku na břiše, je hodně nebezpečný viscerální tuk, který zvyšuje riziko onemocnění cukrovkou 2. typu, nebo onemocnění srdce a kardiovaskulárního systému. Na druhou stranu, příliš drastické hubnutí není udržitelné a může vést k řadě dalších problémů, které si pravděpodobně ani neuvědomujete. (Jojo efekt, povislá kůže, problémy se žlučníkem…) Je proto velmi důležité na to jít už od začátku správně. A hlavně nic neuspěchat.

Mezi kroky, které můžete vyzkoušet, najdete:

  • Zvýšenou konzumaci vlákniny (lněné semínko, čekankový sirup, luštěniny…)
  • Alkoholovou abstinenci
  • Zvýšenou konzumaci proteinů
  • Redukci stresu
  • Zkrouhnutí rafinovaných cukrů
  • Omezení, nebo úplné vyškrtnutí slazených nápojů
  • Dostatek spánku
  • Omezení džusů
  • Zvýšenou konzumaci ryb
  • Pití zeleného čaje

Pokud se vám to jeví jako příliš složité, začněte tím, že omezíte, nebo úplně vyškrtnete alkohol, ve kterém je skrývá poměrně dost energie. Také se vyvarujte sladkých nápojů (a tím myslíme i slazené kávy a čaje) a džusů. Nejlepší pro vás bude klasický zelený, bílý, černý nebo bylinkový čaj, nebo obyčejná voda z kohoutku, kterou lze ochutit nakrájeným ovocem, nebo bylinkami. Věřte nám, nebo ne, ale i tyto malé změny dovedou zajistit celkem výrazný úbytek na váze. Postupně pak můžete přidávat další tipy z výše uvedeného seznamu.

jak zhubnout břicho

5 cviků na hubnutí břicha

Angličáky

Je to jeden z nejnáročnějších a nejméně oblíbených cviků, ale může vám pomoci. Jde o explozivní cvik, který zapojuje všechny části těla. Což je žádoucí, protože žádný cvik, který by cíleně hubnul jenom oblast břicha neexistuje. Vždy jde totiž o celkový výdej energie. 

Cvik se provádí tak, že si dřepnete, rukama se opřete o zem, při skoku natáhnete nohy za sebe, zatímco se budete jejich špičkami opírat o zem, skočíte nohama zpátky dopředu a vyskočíte nahoru. Opakujte několikrát, obecně se doporučuje alespoň desetkrát.

anglicaky-na-hubnuti-bricha
horolezci na hubnutí břicha

Horolezec

Rovnýma rukama se zapřete o zem a natáhněte nohy tak, aby byly o špičky zapřené o zem. Následně pak přitahujte vždy jedno koleno směrem k hrudníku. Jejich pořadí střídejte. Pokud se chcete více zapotit, přidejte na rychlosti. Taktéž nejde o oblíbený cvik, ale je opravdu účinný.

Úhoz medicinbalu na zem

Medicinbal je pořádně těžký. Pokud jím tedy máte mrštit o zem, ještě tak, aby se od ní odrazil zpátky, potřebujete na to vynaložit hodně síly. A o to právě jde. Stoupněte si s rozkročenýma nohama a do obou dvou rukou vezměte míč. Zvedněte ruce s míčem nad hlavu a pořádně jím bouchněte o zem, tak, aby se odrazil a vy jste mohli opět pokračovat ve cviku bez toho, abyste se museli ohýbat. Míč by měl v optimálním případě vážit 3 kila.

rychlé hubnutí břicha
cviceni-na-hubnuti-bricha

Dřepy s výskokem

Tento cvik je jednoduchý, ale opět velmi účinný. Jeho pointa spočívá v tom, že rozkročíte nohy na šíři pánve a uděláte hluboký dřep. Poté co se zvednete nahoru vyskočte do výšky a cvik opakujte.

Loutka

Poslední cvik také jistě znáte. Začněte tak, že si stoupnete snožmo s rukama u těla. Následně tuto pozici střídejte s výskokem s rozkročenýma nohama a roztaženýma rukama. Několikrát opakujte.

zhubnout břicho

Aby bylo vaše snažení co nejefektivnější a měli jste na něj dostatek energie, nezapomeňte na kvalitní stravu a na používání spalovače tuku, který vám před cvičením dodá psychickou i fyzickou energii. 

O mně

Aktivně se věnuji posilování, cvičení a zajímám se o zdravý životní styl. O své poznatky se chci podělit i s vámi.