Černý pepř: Jaké má účinky a pomáhá při hubnutí?

Stoupli jste si na váhu, nebo jste se podívali do zrcadla a naznali jste, že se sebou musíte začít něco dělat? To je chválihodné. Ale někdy to samo o sobě nestačí. Kromě cvičení a změny jídelníčku můžete vyzkoušet spalovače tuku, které obsahují černý pepř. Víte, co vše pro vás může udělat?

Černý pepř má většina lidí spojený jen s vařením. Díky štiplavé chuti má své místo v každém slaném pokrmu. Nemělo by se to s ním ale přehánět, protože jídlo plné pepře by nemuselo být pro člověka poživatelné. Pepřový oblak navíc způsobuje kýchání, slzení očí a kašlání.

Tušili jste však, že se černý pepř stal v posledních letech oblíbencem lidí, kteří chtějí zhubnout

Pokud ne, níže vám vysvětlíme proč.

černý pepř účinky

Co je to černý pepř?

Na začátek pro vás máme trochu suché teorie. Černý pepř pochází z pepřovníku černého (což je tropická ovíjivá liána). Pepř se sklízí v nedozrálém stavu. Podle barvy rozdělujeme pepř na několik druhů. Kromě černého pepře známe i bílý pepř, zelený pepř a červený pepř. 

V Indii, odkud pepřovník pochází, ale i v jiných zemích, se věřilo, že pepř může podpořit tělesnou žádostivost. Kvůli tomu měla s pepřem problém církev. Ta ho dokonce zakazovala vozit do klášterů.

Jeho nejlepší účinky

Černému pepři se ve světě věnuje celkem velká pozornost. Proto se na něj zaměřili o vědci, kteří se rozhodli prozkoumat jeho účinky. V první řadě, černý pepř je plný antioxidantů. Hlavní roli hraje piperin, který dává pepři jeho štiplavou chuť a vůni. Je ale potřeba dodat, že studie, která zkoumala jeho antioxidační vliv na organismus byla provedena na zvířatech.

Dále se černému pepři přisuzuje schopnost:

  • Bojovat proti zánětům
  • Podpořit mozkovou činnost
  • Podpořit normální hladinu krevního cukru
  • Podpořit normální hladinu cholesterolu

Odborníci ale nejsou zatím zajedno. V mnoha ohledech je potřeba provést další studie, které účinky černého pepře na tělo potvrdí.

černý pepř hubnutí

Černý pepř a hubnutí

O černém pepři se říká, že může pomáhat i s hubnutím. Z toho důvodu se přidává do širokého spektra spalovačů tuků. Jde o sportovní doplňky stravy, které mají obvykle za úkol nabudit organismus člověka, který se pak může déle věnovat svému pravidelnému cvičení. (Ne, spalovače tuků nefungují tak, že si je dáte a pak už nemusíte nic dělat.)

Co se týče vlivu pepře na hubnutí, odborníci se domnívají, že konzumace pepře může snižovat chuť k jídlu. Nedávné poznatky také naznačují, že pepř může blokovat produkci nových tukových buněk.

Jak ho správně užívat?

I když to zní povzbudivě, rozhodně nepřistupujte k tomu, že si budete dávat obyčejný kuchyňský pepř jen tak na lžíci. V takovém případě byste si mohli ublížit.

V normálním životě se hodí používat černý pepř tak, jak jste byli do této chvíle zvyklí. Tedy, v obvyklém množství. V takovém případě je konzumace pepře považována za bezpečnou.

Pokud to s pepřem budete přehánět, koledujete si o:

  • Pálení úst
  • Pálení žaludku
  • Nevolnost
  • Špatnou absorpci léčiv, které berete 

Pokud přemýšlíte o tom, že i přesto byste chtěli účinky černého pepře na hubnutí vyzkoušet, můžete vyzkoušet spalovače tuků, které ho mají ve svém složení.

pepř černý spalovače tuků

Jak už ale bylo řečeno, i při užívání spalovačů tuků je potřeba myslet na zásady zdravého životního stylu. Určitě byste se neměli přejídat nezdravými (ale v některých případech i zdravými) jídly. Také je potřeba pravidelně vyvíjet přiměřenou fyzickou aktivitu. V opačném případě nelze očekávat, že při užívání spalovače tuků zaznamenáte viditelný úbytek na váze. 

Před užíváním spalovače tuku si také pořádně přečtěte další položky ve složení. Některé spalovače obsahují kofein a další látky, které nejsou vhodné pro lidi se zdravotními problémy. (Například pro lidi s vysokým krevním tlakem, pro lidi po infarktu a podobně.) Pokud se budete držet těchto zásad, věříme, že hubnutí se spalovačem, který obsahuje pepř, pro vás bude mít největší přínos.

O mně

Aktivně se věnuji posilování, cvičení a zajímám se o zdravý životní styl. O své poznatky se chci podělit i s vámi.