Co jíst večer při hubnutí, abyste nepřibrali?

Někteří lidé se domnívají, že když si dají po páté hodině odpoledne rohlík, tak že se jim okamžitě přesune do tukových zásob. Proto se hodně z nás zajímá o to, co jíst večer před spaním. Má ale smysl se na věc dívat tímto způsobem? A pokud ano, jaké jídlo pro vás bude nejlepší volbou?

Mýty jsou občas velice silné. Zvlášť ty, které neustále někdo přiživuje. Ano, správně. Mluvíme o tom, že jídlo po páté hodině odpoledne není žádným hříchem. Jednoduše proto, že rohlík, nebo jiná potravina, neví, kolik je hodin. Po završení nějakého konkrétního času se tedy u něj neprojeví žádné nadpřirozené schopnosti, kvůli kterým by vám měl najednou začít škodit.

Na druhou stranu, přemýšlet o večerním jídle má smysl kvůli tomu, že za sebou máte celý den, kdy jste stále něco jedli. Přeplněný žaludek navíc není dobrý pro kvalitu spánku, který má na hubnutí taktéž vliv.

Co si tedy dopřát? A na co raději zapomenout?

večere vliv na hubnutí

Večeře a její vliv na hubnutí

Největší vliv večeře na redukci hmotnosti spočívá v tom, že jí předcházela jiná jídla s nápoji, která ve většině případů již z velké části naplnila náš denní kalorický příjem. Z toho důvodu není vhodné k ní přistupovat ve velkolepém stylu, protože byste pak mohli snadno překročit rozumné množství energie, které jste v průběhu dne přijali.

Pokud se to stane jednou za čas, nic se neděje. Pokud to tak ale máte každý večer, nebo několikrát týdně, na hubnutí se to s největší pravděpodobností nějak odrazí.

Co jíst večer při hubnutí?

Co jíst večer při hubnutí, abyste nepřibrali?

Nejlepší potraviny

Večer byste neměli hladovět. Pokud cítíte, že se ozývá váš žaludek, něco do něj vpravte.

To něco může být:

 • Celozrnný sandwich s krůtí šunkou a zeleninovým salátem
 • Ovesná kaše
 • Banán
 • Jogurt
 • Směs ořechů
 • Pokrm s vejci

Vhodné jsou i zeleninové polévky a vývary, tortily s jogurtovým dipem a zeleninou a podobně jednoduchá, ale vysoce výživná jídla.

Čemu se vyhnout?

Večer není vhodné konzumovat alkohol a smažené snacky a pochutiny.

Také se vyhněte:

 • Pizze
 • Fast foodu
 • Smaženým jídlům
 • Jídlům, která jsou bohatá na sůl (tělo po nich bude zadržovat vodu)
 • Zmrzlině
 • Sladkým pekárenským výrobkům
Co jíst večer při hubnutí, abyste nepřibrali?

Ve své podstatě jde o veškeré potraviny, které jsou plné cukru, tuku, soli, konzervantů a umělých látek, které nemají prakticky žádnou výživovou hodnotu.

Potraviny, které zaženou hlad

Jíst a nepřibrat by si přál skoro každý. Dá se ale takového stavu vůbec docílit? Naštěstí ano. Skvělé jsou potraviny, které obsahují hodně bílkovin. Kromě toho, že vás zasytí, vám nabídnou i relativně nízké kalorické hodnoty. (Samozřejmě, pokud si vyberete smažený bůček, tak to neplatí.) Sáhnout tedy můžete po jogurtech, po kefíru, tofu, cizrně a dalších zdravých potravinách, mezi které patří i libové maso s vhodnou úpravou.

Také do svého jídelníčku zakomponujte zeleninové saláty. Kromě toho, že zelenina obsahuje jen malé množství kalorií, má větší objem. Díky tomu nebudete muset chodit po světě s prázdným žaludkem. V ideálním případě salátem doplňte každé hlavní jídlo.

Pokud to myslíte s hubnutím opravdu vážně, můžete vyzkoušet spalovače tuků, které dovedou podpořit výsledky vašeho sportovního výkonu.

O mně

Aktivně se věnuji posilování, cvičení a zajímám se o zdravý životní styl. O své poznatky se chci podělit i s vámi.