Jak zhubnout stehna? Nejlepší tipy a triky

Tuk na stehnech dělá vrásky na čele nejedné ženě. Nejen, že nohy nevypadají esteticky, ale v průběhu léta se o sebe stehna nepříjemně třou. Což způsobuje nepohodlí a někdy také bolest. Existují nějaké tipy a triky, které by vám mohly se shazováním tuku na stehnech nějak pomoci?

Ženské tělo má větší podíl tuku, než má to mužské. Má to své důvody. Muži mají více aktivní svalové hmoty. Tuková tkáň je navíc hormonálně aktivní. (Což je důvod, proč hodně hubené ženy mívají potíže s menstruací a někdy také s otěhotněním.)

Na druhou stranu, odevzdat se osudu, a na vzhled svého těla zcela rezignovat, nebude úplně to pravé. I přes méně výhodnou tělesnou kompozici musíme zatnout zuby a začít na sobě (alespoň trochu) pracovat.

Jak na to?

hubnutí stehen

4 tipy při hubnutí stehen

V první řadě je třeba vyvrátit jeden mýtus, který koluje jak ústně, tak po internetu. Není možné zhubnout jen jednu část těla. A to i kdybyste se rozhodly cvičit speciální cviky na jednu konkrétní tělesnou partii. 

Ztráta tuku je lineární proces, který se neodehrává pouze na jednom místě. Obvykle hubneme tuk tam, kde ho nevnímáme jako problematický. A teprve pak se ho tělo začne zbavovat tam, kde nám vadí nejvíc. V překladu to znamená, že i když vám dáme pár tipů na cviky, díky jejichž cvičení dojde ke zpevnění partie, nemůžete ovlivnit to, kde spálený tuk ztratíte.

Správná strava na prvním místě

Nezačneme pohybem, ale jídelníčkem, který má při ztrátě hmotnosti stejně důležité slovo. Rozhodně nepočítejte s tím, že existuje nějaká speciální dieta na hubnutí stehen. (To byste se načekaly!) Opět platí, že jídelníček by měl obsahovat dietní a výživově hodnotné potraviny, ze kterých bude mít užitek celé vaše tělo.

Svou pozornost zaměřte na:

  • Čerstvé ovoce
  • Čerstvou zeleninu
  • Libové maso
  • Luštěniny
  • Ořechy a semínka
  • Zdravé oleje (s nimi ale opatrně)
  • Polotučné mléčné výrobky

Klíčem je, aby mělo vaše tělo dostatek všech potřebných živin, ale zároveň bylo v kalorickém deficitu.

Jak zhubnout stehna? Nejlepší tipy a triky
cviky na hubnutí stehen

Nejlepší cviky na stehna

I když něco zhubnete, povolená stehna nebudou vypadat s největší pravděpodobností dobře. Proto se naučte chodit po schodech a chodit pěšky.

Vaším pomocníkem se může stát i jízda na kole, kardio cvičení (aerobik atd.), dřepování či balet. Myslete na to, že aby mělo cvičení účinek, musíte se mu věnovat pravidelně a dostatečně dlouhou dobu.

Chůze a aerobní cvičení

Na moment se vrátíme k chůzi a aerobnímu cvičení. I když se to nezdá, chůze patří mezi nejzdravější a nejefektivnější druhy pohybu. Především kvůli tomu, že je dostupná prakticky všem lidem bez rozdílu věku. V porovnání s během nedochází k tvrdému dopadu, takže neničí kolena. (Takže ji mohou provozovat i lidé s větší nadváhou.)

Myslete ale na to, že postupem času se začne vaše fyzička dost zlepšovat a daný typ pohybu pro vás přestane být tak efektivní. Jakmile k tomu dojde, je potřeba zvýšit zátěž, nebo prodloužit čas cvičení.

jak rychle zhubnout stehna
spalovače tuků hubnutí stehen

Spalovače tuků

Pokud chcete své úsilí nějak podpořit, vyzkoušejte spalovače tuků, které dokážou dodat tělu energii, kterou potřebuje k výkonu. Prakticky to znamená, že ráno s radostí vyběhnete do tělocvičny, nebo běhat do parku. Po práci se vám zase nebude chtít vlézt do postele, ale dáte si hodinové cvičení v posilovně.

Některé spalovače tuků obsahují i látky, které jsou známé pro nepatrné zrychlování metabolismu. Dá se tedy říct, že v kombinaci se cvičením s nimi můžete dosáhnout rychle viditelných výsledků.

O mně

Aktivně se věnuji posilování, cvičení a zajímám se o zdravý životní styl. O své poznatky se chci podělit i s vámi.