Zdravá snídaně při hubnutí: Jak by měla vypadat? (3 recepty)

Mnoho lidí se pídí po tom, co snídat při hubnutí. I když by mělo toto první jídlo dne pomoci doplnit energii, pokud je příliš kaloricky vydatné, může významně zvýšit váš denní energický příjem. Proto se na vše, co s ním souvisí, podíváme v tomto dnešním článku.

Někteří lidé nesnídají vůbec. Buď nemají po probuzení na jídlo chuť, nebo mají v plánu si tímto způsobem ušetřit kalorie, které pak doplní v průběhu dne a večera. Jenže, pokud snídat nebudete, může se celkem lehko stát, že vás během dalších hodin přepadne vlčí hlad, kvůli kterému spořádáte kaloričtější a větší porce jídla. Úspora kalorií je tedy pouze domnělá.

Kromě jiného, bez snídaně nebudete mít během dopoledne dostatek sil pro vykonávání běžných aktivit, mezi které tradičně patří studium a práce. Zdravá snídaně na hubnutí vás tedy může snadno osvobodit od kručícího žaludku a může vám pomoci zlepšit pozornost a výkonnost.

Co by měla zdravá snídaně zahrnovat? A jaké můžete zkusit nové recepty?

snídaně hubnutí

Snídaně a její role při hubnutí

Jak už bylo uvedeno výše, přeskakování snídaně se může v očích mnohých jevit při hubnutí jako logické, ve skutečnosti si ale budete házet klacky pod nohy. Organismu bude chybět energie, proto budete v průběhu dne sahat po kalorických potravinách, které podporují přibírání na váze. Také s velkou pravděpodobností nebudete tolik hlídat velikost jednotlivých porcí, což opět přispívá k nepozorovanému zesilování v pase.

Co jíst a nejíst k snídani?

Mnozí lidé si ráno raději déle schrupnou, takže snídani a její podobu moc neřeší. Často se odbýváme například sladkými cereáliemi, sušenkami, buchtami, chlebem se salámem a dalšími ne úplně vhodnými potravinami.

Přitom, mezi nejlepší složky snídaně patří:

  • Vejce
  • Ovesné vločky
  • Banány
  • Jogurty a zakysané mléčné výrobky
  • Libové maso
  • Chia pudink

3 recepty na dietní snídaně

Topinka s míchanými vejci, špenátem a malinami

Budete potřebovat: 1 lžičku řepkového oleje, 1 a ½ hrnku baby špenátu, 2 vejce, sůl, pepř, 1 plátek celozrnného chleba, hrst malin

Na pánvi zahřejte olej a orestujte na něm baby špenát. Ten poté přesuňte na připravený čistý talíř. Následně udělejte míchaná vajíčka, ke kterým přidáte sůl, pepř a odložený špenát. Nakonec nachystejte opečený chléb, na který dáte vajíčka se špenátem a vedle kterého dáte hrst čerstvých malin.

recepty na zdravé snídaně
snídaně na hubnutí

Kakaový chia pudink s mandlemi a malinami

Budete potřebovat: ½ hrnku mandlového mléka, 2 lžíce chia semínek, 2 lžičky javorového sirupu, ½ lžičky kvalitního tmavého kakaa, ¼ lžičky vanilkového extraktu, ½ hrnku čerstvých malin, 1 lžíci krájených pražených mandlí

V nádobě spolu smíchejte mandlové mléko, chia semínka, vanilkový extrakt, javorový sirup a kakao. Nádobu zakryjte potravinářskou fólií a dejte ji do lednice, ideálně přes noc. Ráno dejte do jiné misky půlku připraveného pudinku, který ozdobíte mandlemi a čerstvými malinami.

Proteinový nápoj s čokoládou a arašídovým máslem

Budete potřebovat: 1 hrnek neslazeného sojového mléka, ¾ hrnku nakrájeného zmrzlého banánu, ½ hrnku bílého řeckého jogurtu, 1 lžíci tmavého kakaa, 1 lžíci přírodního arašídového másla

Všechny ingredience spolu rozmixujte, přelijte nápoj do sklenice a můžete konzumovat.

zdravý recept na snídani

Jak podpořit hubnutí?

Hubnutí není jen o správně nastaveném dietním jídelníčku a o přiměřeném množství pohybu. Tyto dvě důležité oblasti zkuste podpořit užíváním přírodních doplňků stravy na hubnutí (spalovače tuku, blokátory tuku…), které obsahují látky přírodního původu. Jejich výhodou může být kromě snížení přijatých kalorií i podpora metabolismu a pociťované energie, takže budete mít víc sil na cvičení.

O mně

Aktivně se věnuji posilování, cvičení a zajímám se o zdravý životní styl. O své poznatky se chci podělit i s vámi.