Prášky na hubnutí: Jak fungují a proč vsadit na přírodní složení?

Pokud potřebujete rychle a efektivně zhubnout, opravdu se nedoporučuje držet hladovku, která může přispět k celkovému kolapsu. Místo toho se zaměřte na zdravější životní styl, který můžete podpořit užíváním doplňků stravy na hubnutí. Víte, co vše vám mohou nabídnout a jak se dá podpořit jejich účinnost?

Hubnutí je všechno, jen ne jednoduché. Můžeme za to vděčit evoluci, podle které bylo v minulosti pro člověka nevýhodné, aby kráčel po tomto světě bez tukových zásob. Jelikož nebyly takové možnosti, jaké máme dnes, nedostatek jídla a tepelné izolace mohl vyústit i v úmrtí.

Je těžké odhadnout, kdy si příroda všimne, že to, co fungovalo dříve už není v dnešní době aktuální, dá se ale očekávat, že to bude ještě nějakou dobu trvat. Proto, pokud nechceme, aby kontura našich proporcí připomínala kuličku, musíme se zvednout a pro hubnutí něco udělat.

Připravte se ale na to, že i když budete opravdu tvrdě trénovat a stravovat se vyloženě zdravě, nemusí to znamenat, že v dohledné době docílíte své vysněné postavy. Nejde o lineární proces, takže zatímco jeden den budete v deficitu, další den můžete něco málo přibrat.

Jelikož to může být pro mnohé opravdu dost demotivační, mrkneme se na to, jestli mohou vaše úsilí vhodně podpořit doplňky stravy na spalování tuku.

co jsou prášky na hubnutí jak fungují

Co jsou to prášky na hubnutí a jak fungují?

Ve skutečnosti neexistuje jen jeden typ výrobku. Zatímco některé doplňky stravy slibují, že omezí chuť k jídlu, další obsahují látky, které činí sladkou chuť méně příjemnou, dodávají energii, díky které máme více energie na cvičení, podporují metabolismus a podobně. Z toho důvodu je vhodné sledovat, na co který doplněk stravy na hubnutí působí. (Pokud to tam uvedeno není, napovědět může jeho složení.)

Co by nemělo chybět v jejich složení?

I když je v dnešní době možné skoro cokoliv, nejlepší bude, když sáhnete po výrobcích, které mají především přírodní složení. A to ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z výše popsaných variant.

jak vybrat prášky na hubnutí složení

Spalovače tuků

V případě, že uvažujete o spalovači tuku, vybírejte si takový, který obsahuje látky, jež podporují energii a rychlost metabolismu. Preferujte pak hlavně takové, které obsahují komplex několika složek.

Jmenovat můžeme například:

Vzhledem k tomu, že tyto doplňky stravy obvykle způsobují nabuzení, hodí se je brát ve dnech, kdy máte v plánu cvičení.

Blokátory sacharidů

Blokátory sacharidů obvykle fungují tak, že blokují enzymy, jež jsou důležité pro jejich normální trávení. V některých případech také může dojít k omezení chuti na sladké, nebo dokonce k tomu, že sladkou chuť budete vnímat jako méně příjemnou. (Což je důvod, proč sladké obvykle vyhledáváme.)

Ve složení hledejte především:

  • Guaranu
  • Inulin
  • Vitamín C
  • Fazol obecný
  • Chrom

spalovač tuků blokátor sacharidů tuků

Blokátory tuků

Blokátory tuků fungují na podobném principu, jako blokátory sacharidů, jen s tím rozdílem, že jejich hlavním cílem je přijatý tuk.

Ve složení doplňků stravy na blokaci tuku hledejte hlavně chitosan a vitamín C.

Jak podpořit jejich účinnost?

I když si můžete myslet, že blokátory sacharidů, tuků a spalovače tuku znamenají, že můžete sníst tolik tuku a cukru, kolik chcete, opak je pravdou. Užívání těchto doplňků stravy totiž neznamená, že pro úspěšné hubnutí nemusíte hnout ani prstem.

jak podpořit spalovač tuků

Vzhledem k tomu, že blokátory dovedou zachytit jen omezené množství tuku a cukru, základem by měla být zdravá životospráva, ve které bude těchto složek minimum. Díky tomu blokátorům usnadníte práci a nemělo by docházet k dalšímu nekontrolovatelnému přibírání.

U spalovačů tuků jde zase hlavně o to, že v průběhu jejich užívání budete mít (kromě rychlejšího metabolismu) i větší množství energie pro plánované cvičení. I kdyby to znamenalo, že budete cvičit o deset minut déle, pořád spálíte větší množství kalorií.

Dále při hubnutí pomáhá, když:

  • Minimalizujete pití alkoholu (který v sobě obsahuje velké množství kalorií)
  • Minimalizujete pití sladkých limonád a džusů (které obsahují hodně přírodního cukru)
  • Budete primárně sahat po zdrojích kvalitních proteinů
  • Začnete víc spát
  • Redukujete stres

To vše má na hubnutí vliv. Z toho důvodu je důležité, abyste se pokusili o celkovou změnu životního stylu. Možná to nebude na začátku úplně snadné, z dlouhodobého pohledu se vám ale tato snaha jednoznačně vyplatí.

O mně

Aktivně se věnuji posilování, cvičení a zajímám se o zdravý životní styl. O své poznatky se chci podělit i s vámi.