L-karnitin: Dávkování a účinky při hubnutí

Pokud nejste spokojeni se svou postavou a hledáte způsoby, které by vám mohly pomoci přiblížit se k cíli, nejspíš už jste zaznamenali existenci spalovačů tuku, které obsahují L-karnitin. Vzhledem k tomu, že se o něm v poslední době celkem hodně mluví, podíváme se, proč je mezi sportovci tak populární.

Řekněme si upřímně, že se vzhledem své postavy je spokojen jen opravdu málokdo. Hubnutí navíc není lineární proces. V průběhu cesty můžete jeden den trochu přibrat a další zase vážit méně, což může s psychikou mnohých lidí docela dost zamávat. (Ne, opravdu není pravděpodobné, že byste za den přibrali tři kila tuku.)

Kromě jiného, velmi frustrující může být i situace, kdy jste dělali vše správně a postupně jste hubli. Po nějakém čase ale můžete zjistit, že se s aktuální váhou nedokážete posunout zase směrem dolů. Jelikož své snažení můžete po nějaké době vzdát, je vhodné se podívat, které látky vám mohou pomoci ztrátu váhy podpořit.

Co konkrétně vám může v tomto ohledu nabídnout L-karnitin? A jakým způsobem se dá užívat?

co je l-karnitin účinky

Co je to L-karnitin?

L-karnitin je amoniová sloučenina a derivát lysinu a methioninu. (Což jsou dvě aminokyseliny.) Mezi jeho hlavní úkoly patří transport mastných kyselin do mitochondrií. Lidské tělo si dovede L-karnitin vyrobit v omezeném množství samo, pro podporu hubnutí ale nemusí tento objem stačit. Z toho důvodu se často přidává do doplňků stravy pro sportovce a do přípravků na podporu hubnutí.

Na co je dobrý – účinky

Karnitin má v lidském těle mnoho důležitých úkolů. Dovede například snižovat hladiny cholesterolu a triglyceridů. Také jsme se už bavili o tom, že transportuje mastné kyseliny do mitochondrií, které jsou zodpovědné za vytváření energie.

V neposlední řadě, karnitin také ovlivňuje produkci některých hormonů. Konkrétně hovoříme o testosteronu a o hormonech štítné žlázy. Sportovci ho také používají kvůli tomu, aby měly jejich svaly dost energie pro vykonávání náročnějších fyzických aktivit.

L-karnitin a hubnutí

L-karnitin může během dlouhodobého užívání přispět k redukci nadbytečné hmotnosti. Speciálně pak mohou z jeho užívání těžit lidé, kteří trpí obezitou nebo vyšší nadváhou, a kteří potřebují dosáhnout nejvyššího váhového rozdílu.

Dále pak může užívání L-karnitinu vyhovovat starším lidem, kteří mají kvůli pomalejšímu metabolismu větší sklony k nabírání přebytečných kil, kterých se pak nemohou efektivně zbavit.

Vzhledem k tomu, že právě tyto dvě skupiny mohou trpět sníženou motivací, která jim brání v úspěšném hubnutí, vyzkoušení L-karnitinu pro ně může mít velký význam.

l-karnitin hubnutí užívání dávkování

Jak karnitin užívat a dávkovat?

Samozřejmě, existují doplňky stravy, které obsahují pouze L-karnitin. Pokud bychom vám ale mohli něco doporučit, vybrali bychom si na vašem místě vícesložkový spalovač tuku, který obsahuje i další látky, jež podporují hubnutí.

Kromě L-karnitinu ve složení hledejte i:

A další látky přírodního původu, které mohou společnými silami podpořit vaše snažení.

Také je ale třeba chápat, jakým konkrétním způsobem užívání přírodních spalovačů tuků přesně funguje, protože jen tak s nimi dokážete dosáhnout vysněného výsledku.

Obecně se doporučuje užívat množství spalovače tuku, se kterým se seznámíte na obalu výrobku. I když to tak nemusí vždy být, hodí se brát spalovač tuku v den, kdy plánujete nějakou fyzickou aktivitu nebo cvičení.

Obsažené látky ve spalovači tuku vám mohou dodat větší množství energie, kterou pak můžete zužitkovat během sportování. Jelikož se počítá každá minuta, můžete spálit nějaké kalorie navíc. Také se může zvýšit efektivita cvičení, takže výsledků lze dosáhnout při užívání spalovače rychleji.

Jak tedy vidíte, bez vašeho přičinění se to neobejde, spalovač tuku s L-karnitinem a dalšími látkami vám však může pomoci tuto cestu přijatelně zkrátit.

O mně

Aktivně se věnuji posilování, cvičení a zajímám se o zdravý životní styl. O své poznatky se chci podělit i s vámi.