Hubnutí během: Účinný pomocník při spalování

Díváte se do zrcadla nebo na ručičku váhy a přemýšlíte, jak v dohledné době ztratit přebytečná kila? V tom případě byste měli začít uvažovat o běhání, které je vhodné téměř pro všechny skupiny sportovců. Jak s ním začít? A jaká by při něm měla být optimální tepová frekvence?

Ať už si to chcete přiznat, nebo ne, při hubnutí je důležitý nejen dobře sestavený jídelníček, ale i pohyb, kterému se budete pravidelně věnovat několikrát týdně. Zatímco někoho přitahuje plavání nebo box, další lidé dávají přednost běhání, které jim pomůže formovat postavu a v jeho průběhu si pročistí hlavu po náročném dni.

Jenže, začít s běháním není jednoduché, takže po prvních několika pokusech můžete mít chuť ho vzdát. Možná ale jen nevíte, jak na to. Proto se na vše, co byste měli vědět o hubnutí během, podíváme níže.

jak začít s běháním

Jak začít s běháním?

V první řadě potřebujete mít správné běžecké boty, bez kterých to nepůjde. (Nebo ano, ale počítejte s tím, že vás budou bolet kolena.) Vůbec se nebojte investovat do těch dražších, které mohou poskytovat lepší odpružení a oporu nohy při odrazu. Také se hodí mít běžecké oblečení, které vás v zimě udrží v teple a v létě vám nebude zbytečně překážet. Třešničkou na dortu pak může být kapsa na klíče a další drobné potřeby.

Také myslete na to, že na začátku neuběhnete maraton. S největší pravděpodobností budete rádi za takzvaný indiánský běh, v jehož průběhu budete střídavě chodit a střídavě běhat. Postupem času by se ale měla vaše výdrž zlepšit, takže dovedete uběhnout delší trasu za rychlejší čas. Zpočátku na sebe ale zase tolik netlačte. Motivací k běhání také může být zapsání sebe sama na nějaký běžecký závod.

V neposlední řadě se vám bude lépe běhat, když budete mít sestavený speciální běžecký playlist a když budete mít alespoň přibližně naplánovanou zajímavou trasu.

Běh a hubnutí – jaký má vliv?

Běhání má na naši kondici velmi dobrý vliv. Může například přispět k hubnutí nebezpečného břišního tuku, který se schovává za celou řadou civilizačních chorob. (Jejichž riziko nebezpečně zvyšuje.) Kromě jiného, běhání je ideálním cvičením pro spalování většího množství kalorií. Některé techniky běhu také mohou omezovat chuť k jídlu, což taktéž přispívá ke štíhlejší postavě.

běh a hubnutí

Tepová frekvence při běhu

V průběhu každého cvičení byste si měli bedlivě hlídat svou tepovou frekvenci. V opačném případě se budete zbytečně vysilovat a i přesto nezaznamenáte optimální výsledky. V tomto ohledu je vhodné nošení speciálních sportovních hodinek, které dovedou hlídat vaši tepovou frekvenci, kterou budete mít snáze pod kontrolou. V ideálním případě byste neměli překročit 60-75 % maximální tepové frekvence.

Další tipy pro rychlejší spalování tuků

Aby bylo cvičení efektivnější, rozhodně ničemu neuškodí, když sáhnete po kvalitních spalovačích tuku. Mnohé obsahují komplex několika látek, které přispívají k podpoře normální hladiny energie, ke zrychlení metabolismu a podobně. (Některé látky mohou také přispívat k rychlejšímu pocitu sytosti, takže toho v průběhu dne tolik nesníte. A to se taky počítá.)

V dobrém spalovači tuku by neměly chybět složky, mezi které patří:

Spalovače tuku se mohou brát denně, nejvíce účinné jsou ale ve chvíli, kdy je užijete před plánovanou pohybovou aktivitou, jejíž výsledky dovedou podpořit.

tepová frekvence při běhu

V neposlední řadě také nezapomínejte na to, že na hubnutí má velký vliv i váš celkový životní styl. Například nelze očekávat hubnutí ve chvíli, kdy máte nedostatek spánku. Tělo potřebuje získat chybějící energii, takže vás motivuje k tomu, abyste sahali po kaloričtějších potravinách a nápojích.

Také nezanedbávejte:

  • Zdravý jídelníček
  • Kontrolu porcí
  • Pití dostatečného množství vody
  • Redukci stresu (který může vyvolávat emoční přejídání)

V neposlední řadě se také vyvarujte alkoholu, protože obsahuje přebytečné kalorie, které mohou rozhodit jinak dobře nastavenou bilanci.

O mně

Aktivně se věnuji posilování, cvičení a zajímám se o zdravý životní styl. O své poznatky se chci podělit i s vámi.